Ambasadorzy

Poznaj ambasadorów Fundacji Replastic

Kasia Suro

@kasiasuro

Muralistka, ilustratorka, płetwonurek. Zdrowy ocean to główna inspiracja twórczości Kasi. Mieszka i pracuje na karaibskim wybrzeżu Meksyku. Działa na rzecz organizacji Menos Plástico es Fantástico. Bierze udział w projekcie rekonstrukcji rafy koralowej. W wolnych chwilach warzy piwo własnej produkcji.

Grzegorz Heromiński

artysta, aktor

Aktor komediowy, najbardziej znany z ról Adasia Hapsa w Kingsajzie (1987) Juliusza Machulskiego, Władzia Rzepeckiego w Pogrzebie kartofla (1990) Jana Jakuba Kolskiego oraz Stasia Niemotki w U Pana Boga za miedzą (2009) Jacka Bromskiego.

Sławomir Zygmunt

artysta, muzyk, dziennikarz

Muzyk, autor, kompozytor i producent z kręgu piosenki literackiej, folkowej i poetyckiej, a także dziennikarz. Jako dziennikarz opublikował ponad 1,5 tysiąca artykułów: reportaży, wywiadów i recenzji, głównie z dziedziny kina i muzyki (m.in. w CINEMA, FILM, KINO). Napisal także dwie książki. Sławomir Zygmunt komponuje także muzykę do filmów oświatowych, reklamowych i dokumentalnych. Premiera filmu Piotra Koryckiego „Ku pokrzepieniu powstańczych serc. Historia obrazu Matka Boska Armii Krajowej", do którego muzykę napisał Sławomir Zygmunt, odbyła się w Muzeum Powstania Warszawskiego. 23.10.17 ten film zdobył nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Historycznych.